Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 8 Linie lotnicze: Wizzair
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Państwo to posiada część kontynentalną oraz wyspiarską (liczy ona ok. 2500 wysp, a 165 z nich jest zamieszkałych). Ze względu na swoją bogatą historię uchodzi za kolebkę demokracji, filozofii, teatru, igrzysk olimpijskich. Swoje bogate dziedzictwo kulturowe zawdzięcza starożytnym czasom, które są uważane za ojczyznę cywilizacji zachodniej.

 

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Ateny

Ateny
źródło: pexels.com

Stolica Grecji, a także największe miasto tego państwa. Jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w Europie, do którego rocznie przybywa duża liczba odwiedzających z całego świata. Mieści się tam wiele zabytków kultury antycznej tj.: Łuk Hadriana, Partenon, Erechtejon, Parteon. Tutaj głosili swoje nauki najwięksi myśliciele czasów starożytnych tj.: Arystoteles, Sokrates, Platon.

 


Meteory

Meteora
źródło: pixabay.com

Meteory to bloki skał składający się z piaskowca i zlepieńca. Umiejscowione w okolicy miasta Kalambak. Na ich szczycie znajdują się bizantyjskie klasztory pochodzące z XIV wieku. Najstarszym jest Wielki Meteor. Tworzą one zespół 24 klasztorów prawosławnych. Pierwsze klasztory mieściły się w jaskiniach oraz pustelniach. W późniejszym czasie budowano monastyry, do których materiały były wciągane na liniach.

 


Saloniki

Saloniki
źródło: pixabay.com

Saloniki- miasto założone w IV w p.n.e. przez króla Macedonii Kassandra. Nazwa została nadana na cześć jego żony Tessaloniki, która była przyrodnią siostrą Aleksandra Wielkiego. Od 146 r p.n.e. było pod panowaniem rzymskim, przez co dzisiaj możemy podziwiać wpływy w infrastrukturze tego miasta. Jednym z zabytków pozostawionych przez Rzymian jest Rotunda (łuk tryumfalny, który stanowił cześć Pałacu Galeriusza). Powstała tutaj jedna z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie

 

 

Czas trwania przelotu ok. 2,5h
Waluta i płatności [EUR] Euro € (1 € = 100 eurocentów)
Strefa czasowa UTC +2 – zima
UTC +3 – lato
(+1 w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Dowód osobisty lub paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Grecki (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach kwiecień – październik:

 • dzień: —–
 • noc: —–
Informacje dodatkowe

Ateny - Delfy - Osios Lukas - Saloniki - Kavala - Filippi - Kalambaka - Meteory - Korynt - Epidauros - Mykeny - Nafplio


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - przelot do Aten

Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisku dwie godziny przed wylotem. Wylot o godz. 07:00. Przelot na trasie: Warszawa – Ateny. Przylot do Aten 10:30. Przejazd do Aten. W programie zwiedzania m.in.: Stadion Olimpijski Kalimarmaro. Wzgórze Akropolis – Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike. Spacer do Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił kazanie „O nieznanym Bogu” i zyskał pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę. Przejście przez Agorę grecką i rzymską do Plaki – słynnej dzielnicy bohemy greckiej. Zmiana warty Evzonów – dzisiejszych „rycerzy greckich” przed budynkiem Parlamentu. Przejazd do hotelu w Delfach. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień

Delfy - Osios Lukas

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnych DELF - Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do OSIOS LUKAS - X-wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień

Saloniki - Kavala - Filippi

Śniadanie. Przejazd do SALONIK, zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza - patrona miasta. Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Przejazd do KAVALI, gdzie spisane zostały "Dzieje Apostolskie" i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Wizyta w najstarszym greckim mieście FILIPPI - miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii. Starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika i więzienie, w którym przebywał św. Paweł. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień

Kalambaka - Meteory

Śniadanie. Następnie przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Następnie przejazd do hotelu w kierunku Aten. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agioi Apostoli.

5. Dzień

Plażowanie

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień

Plażowanie

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień

Korynt - Epidauros - Mykeny - Nafplio

Śniadanie. Przejazd do KORYNTU, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie "Listy do Koryntian". Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Następnie starożytny teatr w EPIDAUROS, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki. Wizyta w MYKENACH - twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Wyjazd do NAFPLIO - urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Powrót do hotelu w Agioi Apostoli na obiadokolację oraz nocleg.

8. Dzień

Zakończenie pielgrzymki.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa celno-bagażowa od godz. 08:55. Wylot z Aten do Wrocławia o godz. 10:55. Przelot samolotem na trasie Ateny – Warszawa. Przylot do Warszawy o godz. 12:30. Zakończenie pielgrzymki.

 • przelot samolotem na trasie Katowice (Pyrzowice) – Ateny – Katowice (Pyrzowice)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań
 • autokar grecki w trakcie pielgrzymki (klimatyzacja, barek, dvd)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (30.000 €), NNW (15.000 zł), bagażu (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać 140 €. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, taksy klimatyczne, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji oraz przejazdu autokarem na lotnisko w Pyrzowicach. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dodatkowa informacja dotycząca zakwaterowania w pokoju 1-osobowym:

 • w przypadku pojedynczej osoby i braku dokwaterowania drugiej osoby do pokoju 2-osobowego dopłata dla tej osoby wynosi 150 €, tak jak w przypadku pokoju 1-osobowego.
 • dla osób, które chcą być zakwaterowane samodzielnie w pokoju 1-osobowym dopłata wynosi również 150 €.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie sobota 19/06/2021
  Zakończenie sobota 19/06/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.290 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +