Transport: autokar Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 9
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Włochy są częstym celem pielgrzymek, a to głównie za sprawą Rzymu, w którym mieści się Watykan – siedziba głowy kościoła rzymskokatolickiego. Nie powinno zatem dziwić, iż wyjazdy do Italii są jedną ze specjalności naszego biura. Pielgrzymka do Włoch jest idealną okazją aby odwiedzić Bazylikę św. Piotra i pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II. Co więcej, można będzie zobaczyć barokową część włoskiej stolicy, w tym np. Piazza Navona, Schody Hiszpańskie czy fontannę di Trevi. Niezwykłym przeżyciem będzie także cofnięcie się w czasie podczas zwiedzania Rzymu Antycznego, pełnego imponujących zabytków starożytności, takich jak Koloseum, Panteon czy Forum Romanum. Warto też wiedzieć, że nasze wyjazdy obejmują nie tylko wizytę w stolicy, ale również w innych włoskich miastach, np. Padwie, Asyżu, Wenecji czy Loreto.

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Rzym

Stolica Włoch. Miasto położone w środkowej części tego kraju mające dostęp do Morza Śródziemnego oraz rzeki Tyber. Rzym nazywany jest “wiecznym miastem”, kojarzonym z wielką potęgą Juliusza Cezara oraz rozgrywanymi tam Igrzyskami Olimpijskimi w słynnym Koloseum. Będąc w tym miejscu warto odwiedzić: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi, Bazylikę Matki Bożej Większej, Łuk Konstantyna, Forum Romanum.

 

Watykan

Najsłynniejsza enklawa na świecie, państwo-miasto. Jest to najmniejszy kraj biorąc pod uwagę zarówno jego powierzchnię oraz liczbę ludności. Watykan stanowi główną siedzibę władz kościoła katolickiego. Właśnie tutaj rezyduje głowa Kościoła, papież. Watykan był kluczowym miejscem pielgrzymów odwiedzających grób św. Piotra. Bazylika pierwszego papieża powstała w latach 1506–1626 w miejscu jego pochówku, a grób znajduje się dokładnie pod ołtarzem głównym. W tym miejscu jest również pochowany papież Polak, Jan Paweł II.

 

Asyż

Włoskie miasteczko leżące w środkowej części Włoch, w prowincji Perugia. Przez miejscowych określane jest jako serce świat lub miasto pokoju. Miasteczko głównie kojarzone jest ze św. Franciszkiem. Właśnie tutaj urodził się założycie zakonu franciszkanów. Ku jego czci powstała Bazylika św. Franciszka wraz z relikwiami świętego (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), która rocznie przyciąga wielu pielgrzymów z całego świata. To tutaj papież Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Modlitw o Pokój. Warto odwiedzić również: Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, kościół św. Klary.

 

Czas trwania przejazdu ok. 13h + postoje
Waluta i płatności [EUR] Euro € (1€ = 100 eurocentów)
Strefa czasowa UTC +1 – zima
UTC +2 – lato
(bez różnicy w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Dowód osobisty lub paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Włoski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach kwiecień – październik:

 • dzień: 16° – 27°
 • noc: 8° – 18°
Informacje dodatkowe

Asyż - Cascia - Roccaporena - Watykan - Rzym - Neapol - Pompeje - San Giovani Rotondo - Manoppello - Loreto - Padwa


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - przejazd do Włoch

Zbiórka o godz. 11:00. Wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2. Dzień

Asyż

Przyjazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościoła św. Klary. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

3. Dzień

Cascia - Roccaporena

Śniadanie. Przejazd do CASCII. Zwiedzanie miasteczka i sanktuarium związanego z postacią św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Następnie przejazd do miejsca urodzenia św. Rity - ROCCAPORENA. Zwiedzanie miejscowości. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w Fiuggi. Obiadokolacja oraz nocleg.

4. Dzień

Watykan

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Piotra, przejście do grobu Świętego Jana Pawła II, chwila zadumy. Kolejno zwiedzanie i spacer po RZYMIE: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki, Kapitol, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5. Dzień

Rzym

Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie: Katakumby Świętego Kaliksta, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody w Kaplicy Santa Santorium. Następnie przejazd do hotelu w okolice NEAPOLU. Obiadokolacja i nocleg.

6. Dzień

Neapol

Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU do Kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa - do grobu ks. Dolindo Ruotolo oraz do kościoła Gesu Nuovo (grób św. Józefa Moscatiego), starówka oraz katedra (relikwie św. Januarego). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień

Pompeje - San Giovani Rotondo

Śniadanie. Przejazd do POMPEJÓW - miasta, które spustoszył Wezuwiusz w 79r. n.e. Na szczęście popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, dające nam szansę poznania wyglądu rzymskiego miasta i życia jej mieszkańców. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Kolejno przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie kompleksu Sanktuarium Ojca Pio. Obiadokolacja oraz nocleg.

8. Dzień

San Giovani Rotondo - Manoppello - Loreto

Śniadanie. Krótki pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO. Następnie przejazd do MANOPPELLO - miasteczko słynie z przechowywanego w kościele o. kapucynów Volto Santo - Świętego Oblicza, całunu, którym przykryto twarz Chrystusa po złożeniu do grobu, zwiedzanie Następnie przejazd i wizyta w Papieskim Sanktuarium Santa Casa w LORETO - Papieskie Sanktuarium Większe Świętego Domu Madonny z Loreto. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

9. Dzień

Padwa, powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Śniadanie. Przejazd do PADWY. W Padwie znajduje się romańsko-gotycka bazylika św. Antoniego bogatym wyposażeniem wnętrza (m.in. renesansowy grób św. Antoniego). Wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Polski w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach***, pokoje 2–3 os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 obiadokolacji i 6 śniadań
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Autokar (klimatyzacja, barek, WC, video)
 • Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (30.000 Euro), bagaż (1.000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 120 €/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksę klimatyczną, bilety na metro w Rzymie, miejscowych przewodników, słuchawki. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie sobota 19/06/2021
  Zakończenie sobota 19/06/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 1.880 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +