Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 8 Linie lotnicze: LOT
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja
 • Downloads

Izrael – od czasów biblijnych określany także jako “Ziemia Święta” – to kraj, który trzeba przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić. To miejsce, gdzie możemy poszukiwać, oglądać i dociekać miejsc związanych z chrześcijaństwem, z tym, co jest opisane w Biblii, z tym, czego kiedyś uczono nas na katechezach i jest głoszone w kościele. Izrael jest pełen kontrastów, pełen przeciwieństw, kolorytu, mistycyzmu, duchowości. Na każdym kroku jest przesycony religią, dewocjonaliami.

O Jordanii pisano już wiele wieków temu, w pierwszych pismach ze starożytności. Wspominana jest ona także w Piśmie Świętym. Ten położony na wschód od biblijnej rzeki Jordan kraj, właśnie jej zawdzięcza swoja nazwę. Ludzie są tu gościnni, ale i konserwatywni, przywiązani do swojej wielowiekowej tradycji.

 

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Petra

Petra, Skarbiec Faraona
źródło: pixabay.com

Dawna stolica królestwa Nabatejczyków, pochodzące z czasów antycznych, III w. p.n.e. Potocznie jest nazywane “miastem kutym w skale”. Stanowi główne miejsce odwiedzin wszystkich turystów przybywających do Jordanii. Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach. Sami Nabatejczycy zwali Petrę Rqm (Rakmu), co oznacza „wielobarwna”. Najbardziej zachowaną budowlą jest Al-Chazna, zwana przez Beduinów Skarbcem Faraona – wykuta z różowego piaskowca piętrowa budowla, która powstała w I-II w. n.e. W 2007 roku Petra została ogłoszona jednym z 7 Cudów Świata.

 


Jerozolima

Jerozolima
źródło: 石润方 / pexels.com

Jerozolima – Stolica Izraela położona jest w centralnej części kraju wśród Gór Judzkich rozciągających się między Morzem Martwym a Morzem Śródziemnym i sąsiaduje z takimi regionami jak Judea, Południowy Izrael, Centralny Izrael i Samaria. Rozległa metropolia łączy w sobie funkcje największego miasta w Izraelu, stolicy państwa, centrum pielgrzymkowego i ważnego ośrodka życia kulturalnego zjednoczonego pod dachami meczetów i kościołów. Geograficznie na północy regionu Jerozolimy rozciągają się pozbawione roślinności wzgórza Betel, natomiast na południu majestatyczne wzgórza Hebronu. Ludność Jerozolimy stanowi wielokulturową mieszankę rozlokowaną w poszczególnych dzielnicach.

 


Morze Martwe

Kobieta czytająca książkę w trakcie kąpieli w Morzu Martwym
źródło: stock.adobe.com

Morze Martwe to najbardziej słone jezioro na świecie. Zasolenie wynosi tutaj 260‰. Niezwykłe stężenie soli sprawia, że na powierzchni z łatwością unoszą się ludzie nieumiejący pływać. Powierzchnia Morza Martwego na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat zmniejszyła się o ok. 30%. W związku z tak dużym zasoleniem w Morzu Martwym prawie zupełnie nie ma życia organicznego, za to z wody pozyskuje się znaczne ilości soli kuchennej i potasowej. Będąc nad Morzem Martwym koniecznie trzeba zażyć kąpieli błotnych bogatych w minerały, które mają pozytywny wpływ na skórę.

 

 

Czas trwania przelotu ok. 3,5-4h
Waluta i płatności [ILS] Nowy izraelski szekel ₪ (1 ₪ = 100 agorot)
[JOD] Dinar jordański (1 dinar = 10 dirhamów = 100 piastrów = 1000 filsów) [USD] Dolar amerykański $ (1 $ = 100 centów) – zaleca się posiadanie dolarów wydanych po 2013 roku!
Strefa czasowa UTC +2 – zima
UTC +3 – lato
(+1 w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Hebrajski / Arabski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach luty – październik:

 • dzień: 15° – 33°
 • noc: 12° – 20°
Informacje dodatkowe

Tel Awiw - Nazaret - Kana Galilejska - Tabgha - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie - Tyberiada - Madaba - Góra Nebo - Amman - Petra - Jerycho - Betlejem - Góra Oliwna - Jerozolima - Góra Syjon


 

Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki. Kraków - Tel Awiw - Kana Galilejska - Nazaret

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa biletowo–paszportowa na dwie godziny przed wylotem, bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Kolejno wizyta w Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. Dzień

Tabgha - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Tyberiadzie na kolację oraz nocleg.

3. Dzień

Madaba - Amman - Góra Nebo

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na granicę izraelsko-jordańską do Madaby, miasteczka leżącego 30 km na południe od Ammanu, jest znane głównie z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich. W pobliżu ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego na wysokość około 800 metrów wznosi się Góra Nebo. Sławę Górze Nebo przyniosły wydarzenia opisane w Starym Testamencie. To tu zmarł i został pochowany Mojżesz. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. Dzień

Petra

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Petry. Całodniowe zwiedzanie wykutej w różowej skale starożytnej stolicy ludu Nabatejczyków - Petry. Do Petry wiedzie niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz o długości 1,2 km i miejscami 200-metrowych ścianach, zwany Siq. Na jego końcu wyłania się najbardziej efektowna ze wszystkich budowli – Chazna (Skarbiec). Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.

5. Dzień

Pustynia Judzka - Jerycho - Betlejem

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Kolacja oraz nocleg w Betlejem.

6. Dzień

Góra Oliwna

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów) przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

7. Dzień

Jerozolima - Góra Syjon. Wylot do Polski.

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo-paszportowa. Bezpośredni przelot do Krakowa.

8. Dzień

Przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

Przylot do Krakowa po północy. Zakończenie pielgrzymki.

 • Bilet lotniczy: Kraków – Tel Awiw – Kraków
 • Opłaty lotniskowe
 • Transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych  w hotelach 3* (2 noclegi w Tyberiadzie, 2 noclegi w Ammanie, 2 noclegi w Betlejem),
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (kolacja, śniadanie)
 • Udział w programie imprezy
 • Ubezpieczenie: KL (40.000 €), NNW (15.000 zł), bagaż (1.000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 $/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, zwyczajowe napiwki dla kierowców, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim, opłaty wjazdowe oraz wiza do Jordanii, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena nie zawiera również wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, a także przejazdu na lotnisko we Wrocławiu oraz powrotu.

Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 220 $.

Informacje odnośnie bagażu znajdą Państwo na stronie linii lotniczych: https://www.lot.com/pl/pl/bagaz

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie sobota 19/06/2021
  Zakończenie sobota 19/06/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.770 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +

No Downloads available