Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 4
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Lourdes – miasto położone w południowo-zachodniej Francji, u podnóża Pirenejów, nad rzeką Gave de Pau. Według nauk Kościoła katolickiego, dnia 11. lutego 1858 roku, przy jaskini Missabielle, 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. Przedstawiła się jej wówczas słowami: “Que soy era Immaculada councepciou” (tłumaczenie z miejscowego dialektu: “Jestem Niepokalane Poczęcie”). 8 lat później Bernadette Soubirous wstąpiła do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Dzisiaj sanktuarium w Lourdes stanowi największe we Francji i jedno z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, chętnie obieranego za cel pielgrzymek przez miliony katolików każdego roku.

 

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes

Lourdes, Sanktuarium
źródło: stock.adobe.com

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – świątynia poświęcona Matce Bożej z Lourdes, leżąca u podnóża Pirenejów. Rocznie przybywa tutaj 6 milionów pielgrzymów. Na sanktuarium składa się: krypta (pierwsza powstała świątynia w tym miejscu), Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (druga powstała w kolejności świątynia, zwana bazyliką górną), Bazylika Różańcowa, plac różańcowy, Bazylika św. Piusa X, Kościół św. Bernadetty oraz kaplica pojednania i św. Józefa.

 


 

Droga Krzyżowa

Lourdes, Droga Krzyżowa
źródło: stock.chroma.pl

Droga Krzyżowa – zbudowana w 1912 roku na zboczu góry Espelugues. Ma długość 1600 metrów. Droga Krzyżowa zaczyna się po lewej stronie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a kończy ponad Grotą Massabielską. 14 stacji zostało wykonanych przez rzeźbiarza Raffi z Paryża. Przedstawione postaci mają ok. 2metrow wysokości i są wykonane z żeliwa.

 


 

Grota Massabielle

Lourdes, Grota Massabielska
źródło: stock.chroma.pl

Grota Massabielle – miejsce, w którym św. Bernadetta Soubirous doznawała objawień Matki Bożej. Wnętrze groty jest bardzo skromne, wręcz surowe. Znajduje się tam prosty, kamienny ołtarz i pulpit. Od kwietnia 1864 ponad główną wnęką została umieszczona figura Matki Bożej. Właśnie tam miały miejsce objawienia. W tylnej części groty znajduje się źródełko. Woda wypływająca z niego jest uznawana za leczniczą. Po pierwszych objawieniach za przyczyną wody występowały uzdrowienia. Przybywający tam dzisiaj pielgrzymi pobierają wodę z kranów, wierząc w cudowne jej właściwości.

 

 

Czas trwania przelotu ok. 2,5h
Waluta i płatności [EUR] Euro € (1 € = 100 eurocentów)
Strefa czasowa UTC +1 – zima
UTC +2 – lato
(bez różnicy w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Dowód osobisty lub paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Francuski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach kwiecień – październik:

 • dzień: 12° – 23°
 • noc: 3° – 11°
Informacje dodatkowe

Lourdes


 

Plan ramowy

1. Dzień

Spotkanie na lotnisku Kraków-Balice o godzinie 04:30. Wylot z Krakowa o godz.06:30. Przylot do Lourdes o godz. 09:20. Transfer autokarem do hotelu. Złożenie bagaży w hotelowej przechowalni bagażów. Zwiedzanie LOURDES: Bazylika Niepokalanego Poczęcia – przepiękna XIX-to wieczna świątynia, mieszcząca się u stóp Pirenejów. Ta niezwykła budowla inspirowana sztuką gotycką, ze strzelistą wieżą, zdaje się wyrastać wprost ze skały, na której powstała. Wybudowano ją nad grotą, w której małej Bernadetcie ukazała się Najświętsza Panienka, Bazylika Różańcowa – wezwanie świątyni nawiązuje do Matki Bożej objawiającej się Bernadetcie Soubirous z różańcem w ręku, Bazylika św. Piusa X, krypta. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LOURDES: młyn de Boly – dom rodzinny Bernadety, Le Cachot – ubogie mieszkanie Bernadety i jej rodziny, pełniące dawniej funkcję więzienia, Pawilon św. Maksymiliana, dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny, Grota Massabielle – kąpiele w basenach(16 kamiennych zbiorników) z cudownego źródła – nazwa źródła znajdującego się w grocie symbolizuje wydarzenie dotyczące dziewiątego objawienia – 25 lutego 1858 r. gdy Matka Boża powiedziała Bernadetcie, by w tym miejscu szukała źródła i napiła się z niego wody. Dopiero po kilku próbach udało się dziewczynce wykopać dołek, z którego wytrysnęła woda. Powszechną praktyką stało się picie wody, przemywanie twarzy i rąk oraz napełnianie naczyń, w których pielgrzymi zawożą tę cudowną wodę swoim bliskim i znajomym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

3. Dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualną modlitwę. W godzinach popołudniowych udział w Drodze Krzyżowej – wzniesionej na zboczu góry Espelugues służącej modlącym się tu pielgrzymom od 14 września 1912 r. W 1885 r. ustawiono w tym miejscu krzyż przywieziony z Jerozolimy. Każdą z czternastu stacji Drogi Krzyżowej będącej dziełem rzeźbiarza Raffi, stanowią grupy olbrzymich, wykonanych z żeliwa postaci osiągających dwa metry wysokości. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

4. Dzień

Śniadanie. Po śniadaniu złożenie bagaży w hotelowej przechowalni. Czas wolny. Następnie transfer na lotnisko w Lourdes. Wylot do Krakowa o godz. 21:25. Przylot do Krakowa o godzinie 23:55. Zakończenie pielgrzymki.

 • przelot samolotem na trasie Kraków – Lourdes – Kraków
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu w Lourdes, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania
 • opieka pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (40.000 EUR), NNW (15.000 zł), bagażu (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać 60 €/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dodatkowo można wykupić bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi: 90 €

Oferta pielgrzymki nie obejmuje opłat za przewóz autokarem na trasie na/z lotniska w Krakowie.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie sobota 19/06/2021
  Zakończenie sobota 19/06/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 1.750 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +