Transport: autokar Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 9
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Medziugorie – miasto leżące w Bośni i Hercegowinie, jest obecnie prawdopodobnie najbardziej specyficznym miejscem kultu maryjnego na świecie. To za sprawą serii objawień maryjnych, które rozpoczęły się w czerwcu 1981 roku i – wedle relacji sześciu osób widzących – trwają do dnia dzisiejszego. Objawienia te nadal są badane przez kościół katolicki, który do tej pory ani ich nie odrzucił, ani ich nie potwierdził. W maju 2019 roku papież Franciszek oficjalnie wyraził zgodę na organizowanie pielgrzymek do Medziugorie, co sprawiło, że stało się ono celem dla licznych grup wiernych z całego świata.

Chorwacja – leży nad Morzem Adriatyckim, a bliskość tego kraju w stosunku do Polski i jego walory sprawiają, że od lat jest on doceniany przez turystów. Lot z Polski trwa z reguły do 2 godzin, dzięki czemu to świetne miejsce na wakacje z dziećmi. Chorwacja przyciąga niepowtarzalnymi kurortami wakacyjnymi usytuowanymi nad samym morzem. Do popularnych regionów zalicza się region Dalmacji (podzielony na Dalmację Północną, Środkową i Południową), gdzie wspaniały wakacyjny klimat można odkryć w miasteczkach takich jak: Makarska, Split, Trogir, Gradac czy Hvar. Urokliwe starówki, plaże obmywane przez wyjątkowo czyste wody morskie i wiele rozrywek sprawia, że te miejsca nigdy się nie znudzą. Popularny jest także region Istria usytuowany na północy Chorwacji, gdzie do największych kurortów wakacyjnych należą Rovinj i Pula. Z kolei region Kvarner wyróżnia się wspaniałymi wyspami, takimi jak wyspa Krk, wyspa Rab i Cres.

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Mostar

Mostar
źródło: pixabay.com

Mostar to miasto położone w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most. Został on wybudowany w 1566 r. Dnia 9 listopada 1993 r. w wyniku działań wojennych, został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 


Dubrownik

Dubrownik
źródło: pixabay.com

Dubrownik jest miastem położonym w południowej części Chorwacji. W całości jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Niezwykle bogate w zabytki, architekturę przy niewielkiej ilości plaż. Do dzisiaj pelni rolę regionalnego ośrodka handlowego i komunikacyjnego. Najsłynniejszą ulicą Dubrownika jest Stradun. Ulica ta liczy około 300 metrów długości i rozciąga się między dwiema bramami miejskimi Pile i Peskarija. Na jej krańcach znajdują się dwie fontanny oraz dwie dzwonnice. Będąc w Dubrowniku warto zobaczyć takie zabytki jak: mury miejskie z basztami i bramami, klasztor Franciszkanów, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pałac Rektorów, Pałac Sponza.

 


 

Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka
źródło: pixabay.com

Położony jest w środkowej części Dalmacji, ok. 10km od miasta Szybenik. Założony został w roku 1985 w środkowym i dolnym biegu rzeki Krka. Rzeka ta na terenie parku tworzy liczne wodospady, które stały się bardzo charakterystyczne dla tego miejsca. Najdłuższym i najczęściej odwiedzanym wodospadem jest Wodospad Skradinski Buk. Niezwykłą atrakcję stanowią drewniane kładki, które unoszą się nad krystalicznie czystą wodą.

 

Czas trwania przelotu ok. 14h + postoje
Waluta i płatności [BAM] Marka zamienna KM (1 KM = 100 feningów)

[HRK] Kuna chorwacka kn (1 kn = 100 lip)

Strefa czasowa UTC +1 – zima
UTC +2 – lato
(bez różnicy w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Dowód osobisty (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Chorwacki, bośniacki, serbski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w ciągu roku:

 • dzień: 20° – 30°
 • noc: 12° – 20°
Informacje dodatkowe

Marija Bistrica - Szybenik - Split - Medziugorie - Krizevac - Wodospady Kravica - Podbrdo - Mostar - Dubrownik - Vepric - Park Narodowy Krka


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - wyjazd w kierunku Medziugorie

Zbiórka w godzinach wieczornych. Wyjazd z Polski w kierunku Medziugorie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2. Dzień

Marija Bistrica

Przyjazd do miejscowości MARIJA BISTRICA. Jest to niewielka miejscowość w Chorwacji, która położona jest w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Tutaj znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często przez Chorwatów „Chorwacką Częstochową”. Pielgrzymi przybywają tu dla XV wiecznej późnogotyckiej drewnianej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do hotelu w okolice Zadaru. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień

Szybenik - Split - Madziugorie

Śniadanie. Przejazd do SZYBENIKA – jednego z pierwszych słowiańskich miast nad Adriatykiem. Zwiedzanie: katedra św. Jakuba, Pałac biskupi oraz Pałac książęcy z zewnątrz. Spacer uliczkami miasta. Przejazd do SPLITU. Zwiedzanie: Pałac Dioklecjana, katedra św. Dujama, fragmenty średniowiecznych murów obronnych oraz gotycki ratusz, promenada nadmorska. Przejazd do hotelu w MEDZIUGORIE. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień

Madziugorie - Krizevac - Wodospady Kravica

Śniadanie. Pobyt w MEDZIUGORIE - Bośnia-Hercegowina (miejsce objawień Maryi). Udział w drodze krzyżowej na KRIZEVAC. Przejazd nad Wodospady Kravica – czas na kąpiel i wypoczynek. Powrót do Medziugorie. Spacer do centrum, gdzie znajduje się kościół św. Jakuba. Udział w różańcu i mszy świętej na placu Medziugorie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień

Podbrdo - Mostar

Śniadanie. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze Objawień PODBRDO. Następnie MOSTAR – zwiedzanie słynnego mostu na Neretwie, meczetu. Spacer starymi uliczkami. Powrót na obiadokolację. Modlitwa wieczorna w kościele św. Jakuba. Nocleg.

6. Dzień

Dubrownik

Śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA – miasta nazywanego perłą Adriatyku, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie m.in. Brama Pile, mury miejskie z zespołem fortyfikacji, Klasztor Franciszkanów, Katedra. Spacer słynną ulicą Stradun. Stare miasto usytuowane jest na cyplu wcinającym się w morze i otoczone średniowiecznymi murami, z których rozciąga wspaniała panorama. Rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż murów oraz wokół wyspy sąsiadującej z Dubrownikiem. Przejazd do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień

Wypoczynek w Dubrowniku

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

8. Dzień

Vepric - Park Narodowy Krka - powrót do Polski

Śniadanie. Przejazd do VEPRIC, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Sanktuarium powstało w 1908 roku. Następnie przejazd do PARKU NARODOWEGO KRKA, fenomenu przyrodniczego, gdzie podziwiać można wspaniałe wodospady na rzece Krka, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego, w otoczeniu bujnej zieleni. Spacer po drewnianych kładkach "unoszących się" na krystalicznie czystej wodzie jest wspaniałą formą zwiedzania. Wyjazd w kierunku Polski.

9. Dzień

Zakończenie pielgrzymki.

Przyjazd do Polski w godzinach przed południowych. Zakończenie pielgrzymki.

 • Przejazd komfortowym autokarem
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 obiadokolacji, 6 śniadań
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30.000 €), NNW (15.000 zł), bagaż (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 110 €/os. Kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksy klimatyczne, opłaty za miejscowych przewodników, bilet na rejs w Dubrowniku. Cena nie obejmuje również kosztów napojów do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 110 €.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie sobota 19/06/2021
  Zakończenie sobota 19/06/2021
  1 - 10 miejsc
   
  Available Seats: 10

  Standard ( 1 - 10 miejsc ) 1.750 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +